این 4 جاذبه ی کیش را از دست ندهید!

هم وطنان تهرانی ما برای دور شدن از آلودگی و شلوغی های شهر خود، تور کیش از تهران را همراهی می کنند و به جزیره ای با جاذبه های متنوع، دریایی زیبا به دور از آلودگی وارد می شوند.

شهر زیرزمینی کاریز کیش

شهر زیر زمینی کاریز کیش یکی از شناخته شده ترین جاذبه های کیش به حساب می آید که قدمتی 2500 ساله دارد. در گذشته های دور مردم آب خود را از این شهر تامین می کردند اما امروزه به دلیل لوله کشی شهری که آب مردم از آن جا تهیه می شود، کاریز به یک شهر زیر زمینی تبدیل شده و حاوی غرفه های مختلف صنایع، رستوران های سنتی شده است.

قلعه وحشت کیش

گاهی اوقات در سفر هوس تجربه ی ترس و بالا رفتن آدرنالین به سرتان می زند. در این مواقع می توانید قدم به یک قلعه اسرارآمیز و هیجان انگیز بگذارید و چند ساعتی را در این قلعه وحشت سپری کنید.

شهر حریره کیش

قدیمی ترین شهر باستانی که در جزیره کیش وجود دارد، شهر حریره است. این شهر تاریخی در شمال کیش قرار دارد و بخش هایی از جمله : نقاط ساحلی بکر، مسجد، قنات های قدیمی و خانه های اعیانی را داراست و با بازدید شهر حریره صد در صد لذت خواهید برد. جالب است که بدانیم این شهر باستانی در سال 76 هجری شمسی به ثبت آثار ملی ایران رسیده است.

کشتی یونانی کیش

کم تر کسی را می شناسیم که در سفر خود به کشتی یونانی واقع در جزیره کیش سر نزده باشد. امروزه از این کشتی غول پیکر جز چند تکه آهن دیگر چیزی به جا نمانده است و روز به روز احتمال غرق شدنش زیاد شده است. پس حتما پیشنهاد می کنیم که به آن جا بروید و عکس هایی یادگاری با آن کشتی بگیرید و از مردمان بومی جزیره در مورد داستان کشتی یونانی بپرسید.

دوچرخه سواری در ساحل کیش

اطراف کشتی امکاناتی مثل رستوران، کافه و دوچرخه جهت کرایه دادن به مسافران برای گشت و گذار کنار ساحل قرار داده شده است.

http://iliyatour.blog.ir/1397/04/20/تضاد-مدرنیته-و-تحجر

/ 0 نظر / 33 بازدید