5 نوع از بهترین غذاهای سنتی در کیش که باید امتحان کنید

فضای مدرنیته و سبک غذاهای امروزه نتوانسته خللی در جایگاه غذاهای بومی جزیره کیش وارد کند و این غذا های لذیذ و با قدمت طولانی همچنان به قوت خود باقی مانده اند. غذاهای سنتی جزیره کیش در سراسر کشور طرفداران زیادی دارد و حتی برخی معتقد اند این دسته از غذا ها را فقط باید در خود جزیره امتحان کرد تا به طعم و عطر اصیل آن پی برد. در این جا به چند غذای لذیذ مردمان جزیره کیش می پردازیم تا اگر به جزیره کیش سفر کردید برای سفارش غذا دچار سردرگمی نشوید.

برنج مجبوس

از جمله مجلل ترین غذا های مردم قشم که در مراسمات خاص مانند عروسی طبخ می کنند، برنج مجبوس یا مکبوس نامیده می شود و نوعی غذای مجلسی به شمار می رود.

مرگوگ

مرگوگ یکی از خورشت های محبوب مردم جزیره کیش است. محبوبیت این غذا در میان مسافران کیش نیز گشترده شده به حدی که برخی از آن ها مرگوگ را بهترین غذای جزیره می دانند و به دیگران امتحان کردن مرگوگ را پیشنهاد می دهند.

ملوک

اگر به غذا های دریایی علاقه دارید پیشنهاد ما به شما ملوک است. ملوک نوعی صدف لوله ای شکل است که طعم بسیار خوبی دارد. اگر به جزیره کیش سفر می کنید این غذای اصیل را در جزیره امتحان کنید.

بریانی

بریانی کیش، با آنچه که در تصور همگی ما وجود دارد متفاوت است این غذا بر پایه گوشت بز طبخ می شود و به صورت دمپخت با دیگر ادویه جات لابه لای پرنج پخته و سرو می شود.

سمک مشوی

اکثر غذاهای مردم جزیره بر پایه موجودات دریایی و ماهی طبخ می شود؛ سمک مشوی یکی دیگر از غذا های مردم کیش است که با ماهی و به سبک خاص پخته می شود. برای تست طعم اصیل سمک مشوی این غذا را در کیش امتحان کنید و از آن لذت ببرید.

/ 0 نظر / 27 بازدید