طرقبه مشهد مکانی برای لذت بیشتر در سفر

هر کدام از شهر های ایران سوای از جاذبه های داخلی متنوع، مکان های بکر و دیدنی در اطراف خود دارد که موجبات تفریح و گردشگری در دل طبیعت را برای اهالی آن شهر و گردشگرانی که به آن جا سفر می کنند محیا می سازد؛ شهر مشهد هم از این قاعده مستثنی نیست. امروز می خواهیم به سراغ یکی از زیبا ترین مکان های اطراف مشهد برویم که کمتر کسی آن را نمی شناسد. مقصد امروز ما طرقبه است، یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق شهر مشهد که در تمام فصول سال پذیرای گردشگران مختلف است.

طرقبه در گذشته یکی از بزرگ ترین آبادی های این منطقه به شمار می رفت و یک تفرجگاه توریستی خوش آب و هوا شناخته می شد که در دل رشته کوه های سرسبز بینالود قرار دارد. دره های باصفا، آب و هوای خنک و دیدنی های زیبایی که در دل این منطقه نهفته شده است، زیبایی آن را دوچندان می کند.

حال به سراغ دیدنی های این منطقه می رویم:

موقعیت جغرافیایی طرقبه و همچنین وجود منابع آبی و چشمه سار های گوناگون دلیل بر آن شد تا باغ ها و مناطق سرسبز زیادی در این منطقه پدید آیند؛ به عنوان مثال می توان از پارک جنگلی شاندیز که در نزدیکی رودخانه شاندیز قرار دارد نام برد که یکی از بهترین تفرجگاه ها برای ساکنان مشهد و دیگر گردشگران تور مشهد از تهران قلمداد می شود.

بند گلستان نیز از جمله دیگر جاذبه هایی است که در نزدیکی طرقبه قرار دارد و نشان دهنده تاریخ بلند بالای طوس است. منظره زیبایی که در زمان بارش و همزمان با بالا آمدن آب پدید می آید بسیار دیدنی و جالب توجه است.

روستای کنگ به ماسوله خراسان شهرت دارد و دلیل این نام گذاری شباهتی است که این روستا به روستای ماسوله در شمال دارد و حالت پله کانی خانه ها منظره زیبایی را خلق کرده است که از چشم هیچ رهگذری پوشیده نخواهد ماند.

ادامه این مطلب را در ادامه دنبال کنید... 

/ 0 نظر / 27 بازدید