زیبایی های طرقبه

در مقاله قبل کمی از مرکز شهر مشهد فاصله گرفتیم، پا به دل طبیعت نهادیم و با برخی از جاذبه های اطراف این دیار کهن آشنا شدیم، با هم پای در روستای زیبا و سرسبز طرقبه نهادیم و با برخی از زیبایی های آن روبرو شدیم؛ حال می خواهیم به ادامه مطلب پرداخته و به دیگر دیدنی هایی که در اطراف این روستا جا خوش کرده اند سری بزنیم، پس با ما همراه باشید.

رهسپار طرقبه که شوید، در میان جاده ای که به این روستا منتهی می شود با غاری برخورد می کنید که به آن غار زری می گویند؛ غار زری یکی از غار های پر پیچ و خم این منطقه است که از حیث زیبایی نظر بسیاری از گردشگرانی که از این منطقه عبور می کنند را به خود جلب می کند.

دره های زیبای طرقبه نیز به زیبایی هر چه تمام خودنمایی می کنند و به نوعی می توان گفت اصلی ترین جاذبه این منطقه محسوب می شوند؛ از جمله مهم ترین دره های طرقبه می توان به دره مایان که شامل روستای ازغد،مایان اولیا، حصار و ... می شود نام برد که باغات و اراضی کشاورزی سرسبزی را در دل خود جای داده است. دره دیگری به نام دهبار نیز در طرقبه وجود دارد که روستای دهبار، کلاته آهن و زمین های کشاورزی بسیاری را در خود جای داده و به زیبای این منطقه افزوده است.

حال نوبت آن رسیده است تا با صنایع دستی و غذا های محلی مردم طرقبه آشنا شویم

مردم هنرمند این منطقه صنایع دستی زیادی را تولید می کنند که برای گردشگران بسیار جالب توجه است در این بخش از مقاله به مهم ترین صنایع دستی مردم طرقه می پردازیم؛ سبد بافی و حصیر بافی از مهم ترین صنایع دستی مردم طرقبه قلمداد می شود که ازاین طریق هم به اقتصاد خانواده شان کمک می کنند و هم فرهنگ اصیل و دیرینه استان خراسان را به دیگر مردمانی که به این منطقه سفر کرده اند معرفی می کنند.

شیشلیک مشهد هوش از سر هرکسی که به طرقبه و شاندیز سفر می کند، می برد. این غذا از مهم ترین و قدیمی ترین غذاهای سنتی طرقبه و شاندیز است که همه اهالی مشهد و گردشگران شهر های مختلف برای امتحان آن خود را به این منطقه می رسانند. شما هم اگر به مشهد سفر می کنید شیشلیک، دیزی و قورمه این منطقه را امتحان کنید

همراه شدن با تور مشهد لذت این مکان ها و غذاها را تجربه کنید.


/ 0 نظر / 44 بازدید