طعم ماندگار و منحصر به فرد غذاهای مشهدی

هر جای ایران غذاهای مخصوص به خود را دارند که هر کدام بخاطر عطر و طعمشان معروف هستند. مشهد هم غذاهای سنتی زیادی دارد که گردشگران در سفر خود حتما امتحان می کنند. هر شهری غذای مخصوص به خود دارد مثلا اصفهان، تهران، شیراز و ... و طبیعتا در هنگام سفر امتحان کردن غذاهای سنتی آن شهر دلچسب خواهد بود و مسافران برای تجربه ی غذاها بسیار مشتاق خواهند بود.

شله مشهدی

یکی از غذاهای بنام مشهد شله است که البته بیشتر در مراسم های خاصی مثل عزاداری پخته می شود. مواد تهیه ی آن شامل گوشت گوساله، لوبیا رشتی، لوبیاچیتی، لوبیا سفید، ماش، عدس، بلغور گندم، برنج نیمه، نمک، فلفل قرمز، فلفل سیاه، هل، ریشه جوز هندی، زنجبیل و دارچین است. طعم شله مشهدی با مقداری نان سنگک و سبزی، دلنشین خواهد شد.

کباب شیشلیک

غذای سنتی دیگری که در ایران و حتی دنیا طرفداران زیادی دارد و علاقمندان آن انگشت شمار هستند، کباب شیشلیک نام دارد. این کباب یکی از خوشمزه ترین غذا در بین خود مشهدی ها و تمام گردشگران است که به مشهد سفر می کنند. درسته که شیشلیک در بیشتر شهر های ایران طبخ می شود اما طعم و بوی آن در مشهد منحصر به فرد است. برای تهیه ی این غذای لذیذ، گوشت با استخوان نیاز است.

رشته پلو

یکی از غذاهای سنتی شهر های اردبیل، کرمانشاه و مشهد، رشته پلو است که البته در هر کدام از شهرهای نام برده شده، شیوه ی پخت آن متفاوت است. اگر به مشهد سفر کرده اید و دلتان غذای شیرین خواست حتما رشته پلو را امتحان کنید. محتویات آن شامل ران مرغ، برنج، رشته پلویی، پیاز، زعفران، سماق، دارچین، روغن، کره و نمک و فلفل است.

ساطری پلو

ساطری پلو غذایی از خطه ی خراسان است. این غذا ظاهری زیبا و طعم و عطری به یاد ماندنی دارد. بدون شک هر بانوی هنرمندی سفره ی خود را با پخت ساطری پلو می آراید. ترکیبات اصلی مورد استفاده در آن از برنج گرفنه تا هویج، گوشت چرخ‌کرده، پیاز، کشمش پلویی،زعفران و روغن.

آش ماستی

دیگر غذایی که در بیشتر رستوران های مشهدی می توانید پیدا کنید، آش ماستی است. این آش در اصل در شهر سبزوار طبخ می شود و ترکیبات اصلی آن ماست، سینه مرغ، برنج، لپه، سیر، پیاز، شوید خشک، نعنا، نمک، فلفل، زعفران و برگ ‌بو است. تجربه ی مزه کردن این غذای خوشمزه را اصلا از دست ندهید.

/ 0 نظر / 23 بازدید