جزیره هرمز، جزیره ی شگفتی ها

جزیره هرمز، جزیره شگفتی ها است. اگر قصد سفر به جنوب را دارید بی شک هرمز را در برنامه خود قرار دهید.

این جزیره با خاک قرمز رنگش زیبایی فوق العاده ای به ساحل آن داده است. خاک این جزیره برای استفاده در لوازم آرایش به شهر ها و کشورهای دیگر صادر می شود.

کوه های این منطقه شامل لایه های رنگی است که گویی بر سر هم سوار شده است. هر لایه آن رنگی منحصر به فرد دارد. یک سری از کوه های دیگر آن که نمکی هستند به رنگ سفید بوده و درخشش خاصی دار به ویژه زمانی که باران می بارد درخشش این کوه ها در اثر آب دوچندان می شود.

در این جزیره سه چرخه های کابین داری دیده می شود که برای حمل و نقل مسافران و گردشگران و وسایل آن ها به کار می رود. این موتورهای سه چرخ حالت سنتی و بومی به جزیره بخشیده و گردشگران از آن ها لذت می برند.

در این جزیره موزه ای وجود دارد به نام موزه دکتر نادعلیان موسس این موزه آقای درکتر نادعلیان می باشد که با همت ایشان و کار دست زنان هرمزی برپا شده است.

این دکتر گران قدر با آموزش به زنان و دختران این مرز و بوم توانسته برای آن ها اشتغال زایی کند.

با دوختن لباس های محلی، شلوارهای چهل تکه و کار روی سنگ و شیشه کاری کرده است که سالانه مسافران بسیاری از این جزیره دیدن می کنند و با خرید این صنایع کار دست این هنرمندان به آن ها کمک شایانی می کنند.

آقای دکتر احمد نادعلیان با آموزش نقاشی به زنان این منطقه یاد داده زندگی نامه های خود را بر دیوار خانه هایشان به تصویر بکشند. این گونه آموزش های تصویری نه تنها باعث دلگرمی این بانوان شده است بلکه توریست ها، مسافران هر شهری که به این منطقه سفر می کنند را نیز به خود جذب می کند و این باعث شده کمک شایانی به رونق زندگی مردمان این جزیره شود.

وقتی به موزه آقای دکتر وارد می شوید ارامش خاصی می گیرید و انرژی های مثبت این مرد بزرگ را کاملا جذب می کنید که با وقف کردن خود برای مردمان این جزیره توانسته است پناه بی پناهان مردمان هرمزی شود. در کنار صنایع دستی ، در این موزه فیلم برای شما پخش می شود که از بدو ورود جناب دکتر احمد نادعلیان به این جزیره به نمایش گذاشته می شود، این مستند واقعا تاثیر گذار است و حس قشنگی در انسان زنده می شود.

گاهی اوقات انسان به فکر فرو می رود که چه خوب می شد اگر هر کسی فقط قسمت کوچکی از زندگی خود را صرف کمک و محبت به دیگران می کرد، این گونه دیگر هر فردی در این دنیا از خوشبختی نصفی برخوردار بود و دنیا گلستان می شد.

http://iliyatour.blog.ir/1397/04/27/آشنایی-با-یکی-از-زیباترین-جزایر-قشم

/ 3 نظر / 384 بازدید
lahazat-shad

بله بی نظیره یعنی شک نکنید که اگر به جزیره هرمز سفر کنید بسیار از زیبایی های این جزیره لذت خواهید برد و به اطرافیانتون هم سفر به این مکان رو پیشنهاد می کنید.

lahazat-shad

بله بی نظیره یعنی شک نکنید که اگر به جزیره هرمز سفر کنید بسیار از زیبایی های این جزیره لذت خواهید برد و به اطرافیانتون هم سفر به این مکان رو پیشنهاد می کنید.